RLB9012-330KL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 326
Datasheet
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.05 A 90mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
RLB9012-330KL
DigiKey Part Number
RLB9012-330KL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLB9012-330KL
Description
FIXED IND 33UH 2.05A 90 MOHM TH
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RLB9012-330KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7.8MHz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.480" (12.20mm)