RL622-393K-RC
DigiKey Part Number
M10024-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL622-393K-RC
Description
FIXED IND 39MH 30MA 80 OHM TH
Customer Reference
Detailed Description
39 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 30 mA 80Ohm Max Radial, Vertical Cylinder
EDA/CAD Models
RL622-393K-RC Models
Category
DC Resistance (DCR)
80Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 79.6kHz
Series
Frequency - Self Resonant
100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
79.6 kHz
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)