RL622-330K-RC
DigiKey Part Number
M9987-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL622-330K-RC
Description
FIXED IND 33UH 1.6A 90 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 90mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
EDA/CAD Models
RL622-330K-RC Models
Category
DC Resistance (DCR)
90mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7.8MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)