RL622-220K-RC
DigiKey Part Number
M9985-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL622-220K-RC
Description
FIXED IND 22UH 2A 70 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 70mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
EDA/CAD Models
RL622-220K-RC Models
Category
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
40 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
9.2MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)