PM54-390L-RC
DigiKey Part Number
M8522TR-ND - Tape & Reel (TR)
M8522CT-ND - Cut Tape (CT)
M8522DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PM54-390L-RC
Description
FIXED IND 39UH 800MA 320 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 320mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
PM54-390L-RC Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
320mOhm
Series
Q @ Freq
24 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
13MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
1A