P4SMA400A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | P4SMA400A |
Description | TVS DIODE 342VWM 548VC DO214AC |
Manufacturer Standard Lead Time | 29 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 548V Clamp 800mA Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | P4SMA400A Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 800mA |
Mfr | Power - Peak Pulse 400W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 342V | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 380V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 548V | Base Product Number |