CW252016-22NG
DigiKey Part Number
CW252016-22NG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW252016-22NG
Description
FIXED IND 22NH 600MA 120 MOHM
Detailed Description
22 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 120mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
CW252016-22NG Models
Category
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
55 @ 350MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)