CVH252009-4R7M
DigiKey Part Number
CVH252009-4R7MTR-ND - Tape & Reel (TR)
CVH252009-4R7MCT-ND - Cut Tape (CT)
CVH252009-4R7MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CVH252009-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 1.1A 110 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 1.1 A 110mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CVH252009-4R7M Models
Category
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
25MHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Multilayer
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)