CR1206-FX-3572ELF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 4.601
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 27.438
Datasheet
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
Similar
Panasonic Industry
35.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
CR1206-FX-3572ELF
DigiKey Part Number
CR1206-FX-3572ELF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR1206-FX-3572ELF
Description
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CR1206-FX-3572ELF Models
Category
Features
Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)