CR0201AFW-3300GAS
DigiKey Part Number
118-CR0201AFW-3300GASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0201AFW-3300GAS
Description
RESA-AS 0201 330R 1% 50MW TC200
Detailed Description
330 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)