CR0201AFW-1503GAS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
150 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
CR0201AFW-1503GAS
DigiKey Part Number
118-CR0201AFW-1503GASTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR0201AFW-1503GAS
Description
RESA-AS 0201 150K 1% 50MW TC200
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)