CI100505-39NJ is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 17.462
Datasheet
Similar
Johanson Technology Inc.
In Stock: 35.335
Datasheet
Johanson Technology Inc.
39 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 900mOhm Max 0402 (1005 Metric)
CI100505-39NJ
DigiKey Part Number
CI100505-39NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CI100505-39NJ
Description
FIXED IND 39NH 100MA 900 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CI100505-39NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)