CD214L-T51ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
In Stock: 396
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Taiwan Semiconductor Corporation
82.4V Clamp 36.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214L-T51ALF
DigiKey Part Number
CD214L-T51ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214L-T51ALF
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214L-T51ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V