CD214L-T48ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 20.198
Littelfuse Inc.
In Stock: 10.440
Littelfuse Inc.
In Stock: 500
Taiwan Semiconductor Corporation
77.4V Clamp 38.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214L-T48ALF
DigiKey Part Number
CD214L-T48ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214L-T48ALF
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214L-T48ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
38.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V