CD214L-T33ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 32.596
Littelfuse Inc.
In Stock: 35.704
Littelfuse Inc.
In Stock: 11
Taiwan Semiconductor Corporation
53.3V Clamp 56.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214L-T33ALF
DigiKey Part Number
CD214L-T33ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214L-T33ALF
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214L-T33ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
56.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V