CD214C-T150ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 239
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Littelfuse Inc.
In Stock: 770
In Stock: 8.336
Comchip Technology
243V Clamp 6.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
CD214C-T150ALF
DigiKey Part Number
CD214C-T150ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214C-T150ALF
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214C-T150ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
150V
Voltage - Breakdown (Min)
167V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
243V