CD214A-T30ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 39.403
Datasheet
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 2.126
Datasheet
48.4V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TO-214AC SMA
CD214A-T30ALF
DigiKey Part Number
CD214A-T30ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214A-T30ALF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214A-T30ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V