CD214A-T22CALF is Obsolete and no longer manufactured.
Bourns Inc.
In Stock: 19.962
Datasheet
Similar
STMicroelectronics
In Stock: 148
Datasheet
Littelfuse Inc.
In Stock: 15.733
35.5V Clamp 11.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TO-214AC SMA
CD214A-T22CALF
DigiKey Part Number
CD214A-T22CALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214A-T22CALF
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CD214A-T22CALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V