CD214A-T110ALF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
177V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TO-214AC SMA
CD214A-T110ALF
DigiKey Part Number
CD214A-T110ALF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD214A-T110ALF
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AC
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CD214A-T110ALF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V