CC453232-151KL
DigiKey Part Number
CC453232-151KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC453232-151KL
Description
FIXED IND 150UH 140MA 6.5 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 140 mA 6.5Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC453232-151KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
6.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 796kHz
Series
Frequency - Self Resonant
7MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1812
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)