77F220J-TR-RC
DigiKey Part Number
118-77F220J-TR-RCTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-77F220J-TR-RCCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
77F220J-TR-RC
Description
FIXED IND 22UH 410MA 900 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 410 mA 900mOhm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
77F220J-TR-RC Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Series
Q @ Freq
60 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Frequency - Self Resonant
9.9MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.410" L (3.99mm x 10.41mm)