4816P-1-332LF
DigiKey Part Number
4816P-1-332LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816P-1-332LFCT-ND - Cut Tape (CT)
4816P-1-332LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4816P-1-332LF
Description
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 16SOIC
Detailed Description
3.3k Ohm ±2% 160mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
EDA/CAD Models
4816P-1-332LF Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
3.3k
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Power Per Element
160mW