4814P-2-472LF
DigiKey Part Number
118-4814P-2-472LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-4814P-2-472LFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-4814P-2-472LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4814P-2-472LF
Description
RES ARRAY 13 RES 4.7K OHM 14SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4814P-2-472LF Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Manufacturer
Bourns Inc.
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
4.7k
Supplier Device Package
14-SOM
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Number of Resistors
13
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Number of Pins
14
Base Product Number
Power Per Element
80mW