4610X-AP2-391LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
390 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
4610X-AP2-391LF
DigiKey Part Number
4610X-AP2-391LF-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4610X-AP2-391LF
Description
RES ARRAY 5 RES 390 OHM 10SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
4610X-AP2-391LF Models
Category
Power Per Element
300mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
10-SIP
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
10-SIP
Resistance (Ohms)
390
Size / Dimension
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)