4610H-101-202LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
2k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
4610H-101-202LF
DigiKey Part Number
4610H-101-202LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4610H-101-202LF
Description
RES ARRAY 9 RES 2K OHM 10SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
4610H-101-202LF Models
Category
Number of Pins
10
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
300mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
10-SIP
Resistance (Ohms)
2k
Supplier Device Package
10-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Number of Resistors
9
Height - Seated (Max)
0.350" (8.89mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C