4606X-102-220LF
DigiKey Part Number
4606X-2-220LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4606X-102-220LF
Description
RES ARRAY 3 RES 22 OHM 6SIP
Detailed Description
22 Ohm ±1Ohm 300mW Power Per Element Isolated 3 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 6-SIP
EDA/CAD Models
4606X-102-220LF Models
Category
Power Per Element
300mW
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
6-SIP
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
6-SIP
Resistance (Ohms)
22
Size / Dimension
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Tolerance
±1Ohm
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)