3386R-1-201 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 3.704
Datasheet
Similar
TT Electronics/BI
200 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
3386R-1-201
DigiKey Part Number
3386R-201-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3386R-1-201
Description
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
3386R-1-201 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
200 Ohms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
Square - 0.375" x 0.375" Face (9.53mm x 9.53mm)
Tolerance
±10%