3266Y-1-105RLF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TT Electronics/BI
In Stock: 1.544
Datasheet
1 MOhms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
3266Y-1-105RLF
DigiKey Part Number
3266Y-1-105RLF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3266Y-1-105RLF
Description
TRIMMER 1M OHM 0.25W PC PIN TOP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
3266Y-1-105RLF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Resistance
1 MOhms
Termination Style
PC Pins
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%