3214X-2-203E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bourns Inc.
In Stock: 577
Datasheet
Parametric Equivalent
Nidec Components
In Stock: 0
Datasheet
Nidec Components
In Stock: 0
20 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 5.0 Turn Top Adjustment
3214X-2-203E
DigiKey Part Number
3214X-2-203E-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3214X-2-203E
Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Detailed Description
EDA/CAD Models
3214X-2-203E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
20 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Tolerance
±10%