2300HT-220-V-RC
DigiKey Part Number
M8935-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2300HT-220-V-RC
Description
FIXED IND 22UH 19A 8 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Toroidal Inductor 19 A 8mOhm Max Radial, Vertical (Open)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2300HT-220-V-RC Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
8mOhm Max
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Toroidal
Mounting Type
Through Hole
Material - Core
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Inductance
Size / Dimension
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)
Tolerance
±15%