SP400-0.009-00-58
DigiKey Part Number
BER216-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP400-0.009-00-58
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 19.05mm x 12.70mm Rectangular
Thermal Resistivity
1.40°C/W
Thermal Conductivity
0.9W/m-K
Usage
TO-220
Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Storage/Refrigeration Temperature
41°F ~ 86°F (5°C ~ 30°C)
Outline
19.05mm x 12.70mm
Base Product Number
Thickness
0.0090" (0.229mm)