SP2000-0.020-00-1212
DigiKey Part Number
BER378-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP2000-0.020-00-1212
Description
THERM PAD 304.8MMX304.8MM WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 304.80mm x 304.80mm Square
Category
Thickness
0.0200" (0.508mm)
Manufacturer
Bergquist
Material
Silicone Elastomer
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
White
Part Status
Active
Thermal Conductivity
3.5W/m-K
Type
Insulator Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
90°F (32.22°C) or Below
Outline
304.80mm x 304.80mm