SMM30-18-K-P7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
SMM30-18-K-P7
DigiKey Part Number
179-SMM30-18-K-P7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM30-18-K-P7
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 30W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMM30-18-K-P7 Models
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
47.2" (1.20m)
Input Connector
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type
Multi-Blade (Sold Separately)
Size / Dimension
2.90" L x 1.69" W x 1.28" H (73.6mm x 42.8mm x 32.5mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
18V
Current - Output (Max)
1.66A
Power (Watts)
30 W
Base Product Number
No Load Power Consumption
100mW (Max)