SDM65-19-UD-P6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
19V 65 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
SDM65-19-UD-P6R
DigiKey Part Number
SDM65-19-UD-P6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM65-19-UD-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SDM65-19-UD-P6R Models
No Load Power Consumption
210mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output
19V
Approval Agency
CUL, PSE, TUV, UKCA, UL
Current - Output (Max)
3.43A
Power (Watts)
65 W