DSM2-12-D15-S is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 67mA, 67mA 10.8V - 13.2V Input
DSM2-12-D15-S
DigiKey Part Number
179-DSM2-12-D15-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSM2-12-D15-S
Description
DC-DC ISOLATED, 2W, 10.8~13.2 VD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DSM2-12-D15-S Models
Category
Current - Output (Max)
67mA, 67mA
Mfr
Power (Watts)
2 W
Series
Voltage - Isolation
4 kV
Packaging
Tube
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
82%
Number of Outputs
2
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
10.8V
Package / Case
7-SIP Module, 5 Leads
Voltage - Input (Max)
13.2V
Size / Dimension
0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.7mm x 7.1mm x 10.2mm)