ABC300-1T30G is Obsolete and no longer manufactured.
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Open Frame AC DC Converters 1 Output 30V 90 ~ 264 VAC Input
ABC300-1T30G
DigiKey Part Number
ABC300-1T30G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABC300-1T30G
Description
AC/DC CONVERTER 30V 200W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABC300-1T30G Models
Voltage - Isolation
5.9 kV
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
30V
Current - Output 1
6 A