ABC300-1T12G is Obsolete and no longer manufactured.
Bel Power Solutions
In Stock: 284
Datasheet
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC Input
Bel ABC/MBC Low-Profile Series Power Supplies | Digi-Key Daily
ABC300-1T12G
DigiKey Part Number
179-2655-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABC300-1T12G
Description
AC/DC CONVERTER 12V 200W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ABC300-1T12G Models
Voltage - Isolation
5.9 kV
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.50" H (127.0mm x 76.2mm x 38.1mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Current - Output 1
15 A