WLS28-2XW285XPBQ
DigiKey Part Number
2170-WLS28-2XW285XPBQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS28-2XW285XPBQ
Description
WORK LIGHT STRIP 285MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Clear
EDA/CAD Models
WLS28-2XW285XPBQ Models
Category
Features
Cascadable, High/Low/Off Switching
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
800lm
Lens Type
Flat, Clear
Length
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H)
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC