WLS27PXRGBW285DSQ
WLS27PXRGBW285DSQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27PXRGBW285DSQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27PXRGBW285DSQ
Description
COMPLETE UNIT LED STEADY
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White 11.22" (285.0mm) 18 ~ 30VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS27PXRGBW285DSQ Models
Banner Engineering Corporation
Rated Life
50,000 Hours
Series
Termination Style
Connector
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White
Lens Type
Flat, Diffused
Length
11.22" (285.0mm)
Approval Agency
CE, UKCA
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia
Base Product Number
Voltage - Supply
18 ~ 30VDC