WLS27CW285DSPWMQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27CW285DSPWMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27CW285DSPWMQ
Description
WLS27 WORK LIGHT STRIP; DIFFUSED
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Cascadable, Dimmable
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
800lm
Length
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia