EA5R600NIXMODQ
DigiKey Part Number
2170-EA5R600NIXMODQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA5R600NIXMODQ
Description
EZ-ARRAY RECEIVER: 600 MM (23.6
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 15.748" ~ 157.480" (400mm ~ 4m) NPN
Category
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Output Configuration
NPN
Series
Ingress Protection
IP65, IEC
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Part Status
Active
Base Product Number
Sensing Distance
15.748" ~ 157.480" (400mm ~ 4m)