HR33-12-B1
DigiKey Part Number
522-1040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR33-12-B1
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 31AH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 V Sealed Lead Acid (SLA, VRLA) Battery Rechargeable (Secondary) 31Ah
Category
Capacity
Mfr
Size / Dimension
6.95" L x 6.59" W x 4.98" H (176.5mm x 167.5mm x 126.5mm)