BP10-12-T2
BP10-12-T2
BP10-12-T2
DigiKey Part Number
522-1030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BP10-12-T2
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 10AH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 V Sealed Lead Acid (SLA, VRLA) Battery Rechargeable (Secondary) 10Ah
Category
Capacity
Mfr
Size / Dimension
6.00" L x 2.62" W x 4.65" H (152.5mm x 66.5mm x 118.0mm)
Series
Termination Style
Spade, .250" (6.3mm)