AWH-16G-E202-IDC
AWH-16G-E202-IDC
AWH 16G-E202-IDC
DigiKey Part Number
HHPL16H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWH 16G-E202-IDC
Description
CONN HEADER 16POS IDC GOLD
Detailed Description
16 Position Rectangular Header Connector IDC Gold
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
16
Pitch
0.100" (2.54mm)