AWG28-34/F/300
DigiKey Part Number
AE34M-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWG28-34/F/300
Description
CBL RIBN 34COND 0.05 MULTI 25'
Customer Reference
Detailed Description
Flat Ribbon Cable Multiple 34 Conductors 0.050" (1.27mm) Flat Cable 25.0' (7.62m)
Ribbon Thickness
0.035" (0.89mm)
Series
Ribbon Width
1.700" (43.18mm)
Packaging
Bulk
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300 V
Operating Temperature
105°C
Number of Conductors
34
Length
25.0' (7.62m)
Insulation Resistance
100MOhms
Wire Gauge
28 AWG
Conductor Strand
7 Strands / 36 AWG