AFFC-100-16-051-11
DigiKey Part Number
AE11362-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-100-16-051-11
Description
CABLE FFC/FPC 16POS 1MM 2"
Detailed Description
16 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Length
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)