AFFC-050-07-153-11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 1.010
Datasheet
Image for AFFC-050-07-153-11 is not available
AFFC-050-07-153-11
DigiKey Part Number
AFFC-050-07-153-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-07-153-11
Description
CABLE FFC/FPC 7POS 0.5MM 6"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 6.000" (152.40mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
6.000" (152.40mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)