ACOV-SUB-25MB27 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
25 Position Two Piece Backshell Connector Silver 35° Shielded
ACOV-SUB-25MB27
DigiKey Part Number
AE11503-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-25MB27
Description
CONN BACKSHELL 25POS 35DEG SHLD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-25MB27 Models
Category
Cable Exit
35°
Shielding
Shielded
Primary Material
Metal
Material
Zinc
Accessory Type
Two Piece Backshell
Plating
Nickel
Number of Positions
25
Hardware
Assembly Hardware, Cable Clamp, Grommets
Compatible Shell Size
B
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos