QS83XXHO110
DigiKey Part Number
679-3422-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS83XXHO110
Description
LED PNL IND ORN DIFF 10MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Orange Diffused 45° 110V 6mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
110V
Current
6mA
Panel Cutout Dimensions
0.315" (8.00mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Lamp Color
Orange
Millicandela Rating
4100mcd
Lens Color
Orange
Viewing Angle
45°
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)