QS61XXR24
QS61XXR24
Q Series LED indicators
QS61XXR24
DigiKey Part Number
679-3365-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QS61XXR24
Description
LED PNL IND RED DIFF 7.20MM SLDR
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 30° 24V 20mA Solder Lug
EDA/CAD Models
QS61XXR24 Models
Category
Voltage
24V
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
7.20mm Dia